Nu är hemsidan officiell

Den 7 november 2013 blev vår hemsida publikt tillgänglig genom att länken lades ut på riksförbundets sida.

Hjälp till att sprida kännedom om vår hemsida. Skicka gärna länken https://surahammar.naturskyddsforeningen.se  till alla som kan ha ett intresse av en hemsida som innehåller information om vår natur och de företeelser som berör den. Det är viktigt att hålla sidan aktuell och det kan bara ske om alla i styrelsen och övriga medlemmar bidrar med inlägg. Vi kan ta upp alla aspekter som påverkar vår natur/omgivning, även kontroversiella ämnen.  De allra flesta av våra medlemmar får sin kontakt med föreningen via hemsidan och det förutsätter att medlemmarna känner till att sidan existerar.

Lars Bsenko

Kommentera

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.